Jednopásmový zosilňovač mobilného signálu SACON S5 – EGSM (900 MHz)
Čas na vrátenie máte až do 8.7.2023 .

Jednopásmový zosilňovač mobilného signálu SACON S5 – EGSM (900 MHz)

ID 327
Zosilňovač GSM signálu | Zosilňuje mobilnej siete EGSM 900 MHz | Vhodný pre pokrytie menších obytných priestorov | Podpora všetkých operátorov T-Mobile, O2 a Orange | Podpora telefonovanie a internetu GPRS / EDGE | Zisk signálu až 30 dB | Kompaktné rozmery a nízka spotreba Chcem vedieť viac
SKLADOM - NA PREDAJNI 1 ks
Rýchla doprava
Praha 2 - Ihneď k odberu medzi 9:00 a 18:00
Balíkom - Dodáme v utorok 13.06.

247,23€
204,32€ bez DPH
Záruka: 24 mesiacov, Výrobca: CELKOM Original®, Model: S5-EGSM

Sme tu pre vás už 15 rokov

Stovky úspešných inštalácií po celej ČR.

Zosilňovačom rozumieme

Ponúkame riešenie podľa vašich požiadaviek.

Vyskúšajte

A do 30 dní treba vráťte.

Rýchla doprava

Zasielame aj na Slovensko.

Jednopásmový zosilňovač mobilného signálu SACON S5 – EGSM (900 MHz)

247,23€
SKLADOM - NA PREDAJNI 1 ks
Jednopásmový zosilňovač mobilného signálu SACON S5 – EGSM (900 MHz)

Stretávate sa doma alebo v práci so slabým signálom? Zosilňovač SACON S5-EGSM nájde uplatnenie všade tam, kde za bežných okolností nie je mobilný signál, nemožno telefonovať alebo je signál tak slabý a kolíše, že hovory vypadávajú a rozpojujú sa. Vďaka zosilňovaču signálu môžete využívať mobilný signál svojho operátora aj tam, kam by normálne nedosiahol.

Zosilňovač SACON S5-EGSM slúži na zosilnenie mobilného signálu GSM frekvencie 900 MHz. Na tejto frekvencii vysielajú 2G / GSM signál všetci mobilní operátori ako sú O2, T-Mobile a Vodafone, vrátane všetkých virtuálnych operátorov (Sazka, Kaktus, Blesk Mobil pod.). Frekvencia GSM 900 MHz zabezpečuje predovšetkým telefónne služby a prípadne pomalá dáta štandardu GPRS/EDGE.

Zosilňovač je vybavený automatickou aj manulne reguláciou a jeho inštaláciu zvládne bez väčších ťažkostí aj laik. Ponúkame však tiež možnosť navrhnúť riešenia na mieru presne pre vaše potreby a profesionálnu inštaláciu technikom.

Telefonovanie: Áno ✅ / Rýchly internet: Nie (pomalé pripojenie GPRS / EDGE)

 

Aké je určenie zosilňovača SACON S5-EGSM?

Tento zosilňovač je vhodný pre pokrytie menších priestorov ako sú byty, menšie kancelárie, chaty a ďalšie rekreačné priestory alebo menšie sklady. Zvládne pracovať s jednou prijímacou anténou, raz vnútornou anténou a kabelážou do maximálnej dĺžky cca 15 m. Predpokladá sa nižší počet aktívnych užívateľov a jednopodlažné plocha max. 50 metrov štvorcových v prípade otvoreného priestoru. U členitějšího priestoru sa efektívna plocha pokrytia znižuje kvôli stenám a ďalším prvkom.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Ako funguje zosilňovač signálu?

1. Prijímacia anténa

Aby zosilňovač fungoval ako má, musí k nemu byť pripojené vonkajšie prijímacia anténa. Tá sa typicky umiestňuje na miesto, kde je signál čo možno najlepší a najsilnejší - bežne je to v najvyššom bode objektu, napríklad na streche alebo na samostatnom stožiaru. Silu signálu môžete sledovať priamo na vašom mobilnom telefóne. V danom mieste, kde bude anténa umiestnená, musí byť aspoň jedna čiarka mobilného signálu, ktorý chcete zosilniť.

Antény delíme na dva druhy - všesmerová, ktorá prijíma signál z celého okolia, a smerová, ktorá prijíma signál z oblasti, na ktorú ju namierime. Smerové antény sú typicky výkonnejšie a nájdu využitie aj v miestach, kde je veľmi slabý signál.

2. Zosilňovač signálu

Zosilňovač signálu je prepojený s anténami pomocou koaxiálneho kábla, viď nižšie. Zosilňovač má na starosť spracovanie prijímaného signálu, jeho prípadné zosilnenie a poslanie signál k vnútornej anténe. Zosilňovač má tiež na starosti správnu komunikáciu všetkých zariadení oboma smermi - ako k telefónu, tak k vysielaciemu bodu BTS. Zosilňovač vyžaduje klasické napájanie z elektrickej siete, napájací adaptér je súčasťou balenia.

Všetky zosilňovače v našej ponuke sú špeciálne navrhnuté a vyrobené na zákazku podľa našich požiadaviek. Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam sme si vybudovali veľmi úzky vzťah s výrobcami a dodávateľmi a máme tak 100% kontrolu nad kvalitou nami ponúkaných produktov.

3. Vnútorná anténa

Dôležitou súčasťou celého riešenia je vnútorná anténa. Tá má za úlohu pokryť mobilným signálom tie miesta, kde je signál slabý alebo vôbec žiadny. Vnútorná anténa je prepojená káblom so zosilňovačom signálu a získava z neho potrebný signál pre pokrytie objektu. Vnútorné antény sa, podobne ako vonkajšie, môžu deliť na smerové a všesmerové.

Všesmerové antény vyžarujú signál do celého okolia a sú preto najpoužívanejšie. Môže ísť napríklad o klasické "prúty" alebo o tzv. "Klobúčiky", ktoré sa umiestňujú na strop (do podhľadov) a pokrývajú signálom celý priestor pod sebou. Smerové antény sa používajú v špecifických prípadoch ako je pokrývanie dlhých chodom, veľkých hál a pod.

4. Kabeláž

Zosilňovač signálu je prepojený s anténami pomocou koaxiálneho kábla s impedanciou 50 ohmov. Pozor! Neodporúčame používať klasické televízne koax, pretože ich impedancia je typicky 75 ohmov a straty na tomto vedení sú výrazne vyššie, než u nami ponúkaných 50ohm káblov. V prípade použitia iných káblov nemôžeme zaručiť správnu funkčnosť celého riešenia.

V našej ponuke môžete nájsť dva typy koaxiálnych káblov - BWL-240 (lacnejšie, tenšie vodič) a BWL-400 (kvalitnejší, silnejší vodič). Všeobecne je možné riadiť sa pravidlom, že pre súčet vedenie do maximálnej dĺžky 10-15 m je možné použiť kábel BWL-240. Pri dlhšom vedení sa už výrazne prejavujú vyššie straty a odporúčame využiť kvalitnejšie koax BWL-400.

Bude mi fungovať internet?

Stručná odpoveď je áno! Všetky zosilňovače signálu zosilňujú klasickú mobilnú sieť a je teda možné pripojíte sa skrze ňu tiež na internet. Je však potrebné pamätať na to, že rýchlosť internetu je priamo závislá na type siete. 

V prípade zosilňovačov pre sieť EGSM 900 MHz sa na internet môžete pripojiť iba pomocou technológie GPRS / EDGE s rýchlosťou okolo 100 kb / s. Táto rýchlosť nie je vhodná na prehliadanie internetu alebo posielanie väčších súborov, avšak je postačujúce napríklad pre vybavovanie e-mailov alebo internetové komunikátory ako sú WhatsApp, Facebook Messenger, Vıber, Telegram a ďalšie. Niektoré služby dokážu cez EDGE spojiť aj internetové telefonovanie, ale v žiadnom prípade nie videohovory.

Ak potrebujete rýchlejší internet, tak je nutné pozrieť sa po zosilňovačoch sieťou 3G / UMTS alebo aktuálne najrýchlejší 4G / LTE. V týchto sieťach je možné plnohodnotne pracovať s internetom a e-maily, pozerať na videá, posielať väčšie súbory alebo vykonávať videohovory a konferencie. Zosilnenie signálu 3G / UMTS alebo 4G / LTE je však možné len tam, kde je táto sieť dostupná! Dostupnosť tejto siete ľahko zistíte vo vašom telefóne - ak vám telefón v mieste, kde sa chystáte umiestniť prijímaciu anténu zosilňovača ukazuje dostupnosť 4G / LTE alebo 3G / UMTS (niekedy tiež H alebo H +), môžete tu zosilňovač použiť.

Upozornenie na záver! Veľká časť dnešných telefónov nevie telefonovať cez sieť 4G / LTE. Ak teda chcete vyriešiť problémy so signálom tak, aby ste mohli pohodlne telefonovať a zároveň využívať rýchly internet 4G, je nutné nasadiť tzv. duálny alebo viacpásmový zosilňovač. Tento typ zosilňovače máme samozrejme v ponuke tiež a dokáže pracovať s věttším počtom frekvenciou súčasne. Tie najvýkonnejšie vie dokonca pracovať súčasne so sieťami EGSM, DCS, 3G a 4G / LTE.

 

 

Parametre:

Technické parametre

Výkon a parametry

Podporované pásmo900 MHz – EGSM
Počet pásemJednopásmový (Single-Band)
Šířka pásma UplinkEGSM: 880~915 MHz
Šířka pásma DownlinkEGSM: 925~960 MHz
Zisk Uplink45 dB
Zisk Downlink50 dB
Výstupní výkon Uplink17 dBm
Výstupní výkon Downlink20 dBm
Rozměry V׊×H148 × 106 × 33 mm
Hmotnost1.5 kg
Napájení100~240V
Provozní teplota-10–55 °C
KrytíIP40
Útlum31 dB
Podporovaný operátorVodafone, T-Mobile, O2

Kabely a konektory

Typ konektoruN(f)

Další vlastnosti

Impedance50 ohm
Vhodné proSklady, Rodinný dům, Chata / Chalupa, Byt, Kancelář

Kompatibilné príslušenstvo pre:

Pridajte vlastný komentár

Pridať komentár
  • Jozef Zachar
    Jozef Zachar2019-10-09 09:06:45
    na chate mám zlý signál a neviem dobre telefonovať MT - operátor 02. Pomohol by mi Zosilňovač GSM signálu (repeater) SACON S5-EGSM (EGSM 900 MHz)? Ak áno,čo ešte okrem neho potrebujem? S pozdravom! Zachar

Pomôžte druhým vybrať si

Pridajte svoje vlastné recenziu